Lufthansa Systems Poland - Gdańskie Centrum Edukacji

Odtwarzane: Lufthansa Systems Poland - Gdańskie Centrum Edukacji
W dotychczasowej historii Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL weterani rozgrywek, do jakich zalicza się Lufthansę Systems Poland i GCE, mierzyli się ze sobą osiem razy. Czterokrotnie triumfowało GCE, trzy razy górą była Lufa, raz padł remis, zaś tego wieczoru po raz piąty w roli zwycięzcy boisko opuściło GCE. Dzisiaj w Sopocie nie mogli się stawić ani Maciej Dobrowolski ani Dominik Dobrowolski, a wobec ich absencji z konieczności miejsce między słupkami zajął Arkadiusz Gromko. Zastępczy golkiper może być jednak zadowolony, bo przepuścił zaledwie dwa strzały Patryka Czajki, za to jego vis-à-vis częściej musiał sięgać za plecy po piłkę. Przed upływem 180 sekund gry Marka Raka zaskoczył Emil Szymczewski, a niedługo potem dokonał tego również Mirosław Piłasiewicz. Następnie znów o swoich stale rosnących umiejętnościach przypomniał Emil Szymczewski, zaś finisz tej partii zaowocował dwoma golami autorstwa Wiktora Kąkola, podwyższającego na 0:5. Granatowi dopiero tuż przed przerwą z powodzeniem zaatakowali, ale nie wybili tym przeciwników z rytmu. Podczas drugiej połowy nadal stroną przeważającą byli Zieloni, wśród których wciąż wyróżniał się rozgrywający najlepsze w karierze zawody Emil Szymczewski, uzupełniający swój dorobek o kolejne trzy trafienia. Dwie bramki strzelił Seweryn Kąkol, kolejną szansę wykorzystał też Wiktor Kąkol i GCE wypracowuje dwucyfrowy rezultat, przy okazji odnotowując awans z 11. na 10. pozycję. Pod kreskę osunęła się natomiast Lufa.