Warianty rozgrywek

W dniu wczorajszym informowaliśmy, że na początku czerwca prawdopodobnie możliwy będzie start sezonu Wiosna 2020. Możemy zatem już teraz przedstawić warianty rozgrywek jakie w obecnej sytuacji będą wchodziły w grę. Chcielibyśmy, żeby sezon Wiosna 2020 został rozegrany w formie jaka bardziej przypadnie Wam do gustu.


Od dwóch miesięcy czekaliśmy na dobre wieści płynące z obozu rządowego. Okazuje się, że wielce prawdopodobny jest start sezonu Wiosna 2020 w czerwcu. Jak miałoby to wyglądać? Przedstawiamy nasze warianty.


I Wariant - rozegranie całego sezonu

W przypadku tego wariantu niewiele by się zmieniło w odniesieniu do poprzednich sezonów Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL. Na starcie stanęłyby zgłoszone drużyny, które rozegrałyby pełen sezon czyli minimum 13 spotkań. Zespoły podzielone zostaną według dotychczasowych zasad, a każda liga (grupa) będzie liczyła 14 drużyn. Sezon taki trwać powinien od czerwca do sierpnia, a więc pierwszy raz w historii gralibyśmy w wakacje. To w zasadzie jedyny minus tego rozwiązania, a więc granie w okresie urlopowym.


II Wariant - sezon skrócony

To rozwiązanie zakłada podzielenie drużyn na mniejsze grupy w ramach danej ligi. I tak dla przykładu: W I lidze znajduje się obecnie 14 zespołów. Zostałyby one podzielone na dwie grupy po siedem zespołów (analogicznie w II, III i IV lidze, gdzie obecnie znajduje się po 28 zespołów podzielonych na dwie grupy, drużyny zostałyby podzielone na każdym szczeblu na 4 grupy po 7 zespołów). Każda drużyna zagrałaby zatem 6 spotkań w sezonie. Oczywiście takie rozwiązanie oznaczać będzie niższe wpisowe dla drużyn. U zespołów, które już uiściły opłatę za cały sezon, nadwyżka zostanie przeznaczona na kolejną edycję. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu zachowana zostanie hierarchia ligowa, a granie ograniczy się do czerwca oraz pierwszej połowy lipca. W kolejnym sezonie (Jesień 2019) poszczególne grupy (uwzględniając zasady awansów i spadków) zostałyby ponownie scalone w grupy po 14 ekip.


Obecnie jesteśmy na etapie zbierania informacji od kapitanów drużyn, co powinno potrwać około tygodnia. Podchodzimy do tego demokratycznie, a więc wygra wariant, za którym opowie się większa ilość kapitanów (drużyn). W przypadku małej różnicy w głosach rozważamy także rozegranie sezonu hybrydowego, a więc łączącego Wariant I oraz Wariant II, gdzie część drużyn zagrałaby cały sezon, a część sezon skrócony.


z poważaniem
zespół PL3 R-GOL

Komentarze 

 
0 #3 Szukam teamuQ 2020-06-04 15:15
Zawodnik z doświadczeniem (ponad 100 meczów, ponad 150 bramek, ponad 100 asyst), powracający po kontuzji, szuka spokojnej drużyny do pogrania na poziomie 2-3 ligowym. Kontakt - 509023868
Cytować
 
 
0 #2 Poszukiwany BramkarzMarcin 2020-05-20 16:16
Cześć, szukamy bramkarza do zespołu Oliwy do Ognia .Kto chętny proszę pisać marcin.lewandowski000@ gmail.com
Pozdrawiam
Cytować
 
 
+1 #1 ODP: Warianty rozgrywekDawid 2020-05-14 08:31
Hej. Szukam chętnych zawodników do pola i na bramkę do 1-ligowego zespołu. Więcej pod nr tel:696414076
Cytować
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies