Zaskakujący Refinitiv liderem tabeli

Refinitiv w poprzedniej kolejce zdobył tylko jedną bramkę i zremisował z ostatnim zespołem w tabeli III ligi grupy „B”. Dziś był już znacznie skuteczniejszy i pokonał lidera hierarchii. Jurkom Chwaszczyno odniósł tym samym pierwszą porażkę w sezonie jesiennym i ustąpił miejsca na szczycie na rzecz wieczornego konkurenta. Po bardzo cenne trzy punkty sięgnęli zawodnicy Alfy Foxarming, którzy jednocześnie odnieśli premierową wygraną w tej kampanii. Korporats nie dali szans Drużynie A, z kolei FC RedTube i Jeppesen zakończyli swoje starcie remisem.

Liczba Dnia:

7 – tylko tyle ekip w sezonie jesiennym nie znalazło jak dotąd na siebie pogromcy

Mecz numer 1

Polaks Squad Gdańsk „PSG” – Content marketing TXT4SEO     7:2 (3:0)

Obie drużyny przystępowały do tego meczu po bardzo udanym poprzednim tygodniu, w którym to odniosły wygrane. Na pewno faworytem starcia było PSG, jednakże rywale to bardzo niewygodny przeciwnik, którego nie można w żadnym stopniu lekceważyć. Wystarczy zaznaczyć, że obie drużyny przed tym meczem miały identyczną liczbę strzelonych bramek, więc formacje ofensywne tych zespołów są na tym samym poziomie. Wtorek okazał się szczęśliwy dla PSG, które wygrało aż pięcioma golami. To drugie z rzędu zwycięstwo tej drużyny odniesione właśnie w takich rozmiarach, więc można mówić, że zespół ustabilizował swoją formę na bardzo wysokim poziomie. Dzięki wygranej w dzisiejszym meczu udało się ponownie wrócić na fotel lidera z trzypunktową przewagą nad najgroźniejszymi rywalami. Z kolei Content marketing TXT4SEO przegrał po raz pierwszy od szesnastu dni i zakończył tym samym swoją serię meczów bez porażki, którą trzeba zacząć budować na nowo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mecz numer 2

Jurkom Chwaszczyno – Refinitiv   2:5 (0:3)

To był zdecydowanie mecz na szczycie wtorkowego wieczoru! Zmierzyły się w nim bowiem dwie drużyny, które otwarcie mówią o tym, że interesuje je awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a na dodatek nie przegrały one jeszcze żadnego spotkania w tym sezonie. W mecz lepiej weszli zawodnicy w niebieskich trykotach, którzy w pierwszej połowie wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę. To okazało się decydujące dla losów pojedynku, ponieważ po zmianie stron ta przewaga się utrzymała. Jurkom Chwaszczyno robił co mógł, ale Oranje stać było tego wieczoru tylko na dwie bramki strzelone przez Macieja Anistera. To było za mało na znakomicie funkcjonującą maszynę jaką od dłuższego czasu jest Refinitiv. Zespół ten śrubuje rekord meczów bez porażki i jego osiągnięcie w tej materii jest obecnie najlepsze ze wszystkich drużyn występujących w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-GOL bez podziału na ligi. Niebiescy nie przegrali już od 15 spotkań, a to naprawdę robi wrażenie. Ciekawe jak daleko w tym rekordzie zabrną...

Mecz numer 3

Dekpol S.A. – Oliwa Do Ognia     2:5 (1:1)

Przed tym spotkaniem obie drużyny dzielił tylko punkt w ligowej tabeli, więc mogliśmy być pewni, że zobaczymy kawał dobrego i wyrównanego meczu i na pewno się nie zawiedliśmy. W pierwszej połowie obie drużyny strzeliły po jednej bramce, a największe emocje czekały na nas w drugiej odsłonie. W niej to był niesamowity dreszczowiec do samego końca. Kiedy 3:1 prowadziła Oliwa do Ognia, a do końca meczu zostały trzy minuty, rywale zdołali złapać kontakt. Po strzelonej bramce ruszyli do przodu i rzucili do ataku wszystkie siły. Wydawało się, że Dekpol S.A. jest w stanie wyrwać w samej końcówce jeden punkt, ale Oliwa do Ognia znakomicie dwukrotnie skontrowała i ostatecznie wygrała to spotkanie. Dzięki temu znakomita jest nie tylko pizza w Oliwie do Ognia, ale także pozycja w tabeli tego zespołu, który awansował na najniższy stopień podium. Ścisk w czołówce jest jednak bardzo duży i tak naprawdę przetasowania są możliwe po każdej rozegranej kolejce. Szósty w tabeli Dekpol S.A. traci do lidera tylko cztery oczka, więc i on na pewno się nie podda i jest w stanie wiele namieszać.

Mecz numer 4

Drużyna A – Korporats     1:10 (0:4)

Ewidentnie nie był to wieczór zawodników w czarnych koszulkach, którzy przez 50 minut gry zdołali trafić do siatki Jakuba Paszkowskiego tylko raz a uczynił to Łukasz Olszewski. Co prawda, Adrian Rybowicz nie mógł liczyć na kilku swoich podstawowych graczy, lecz z pewnością nie spodziewał się on takiej lekcji futbolu od konkurentów. Ci raz za razem nękali swoimi akcjami Adama Saganowskiego, który miał wobec tego pełne ręce pracy. Wiele jego interwencji okazało się skutecznych a pomimo tego został on i tak aż 10 razy zmuszony do kapitulacji. Patent na niego znalazł Łukasz Żmijewski, który zdobył aż siedem bramek i z tym wynikiem znajdzie się w czołówce najlepszych strzelców tego tygodnia zmagań. Korportas jeszcze tak skuteczni w tej kampanii nie byli a ten wieczorny popis pozwala im ponownie wskoczyć na najniższy stopień podium. Przed nimi najważniejsze mecze na drodze po medal i awans szczebel wyżej!

Mecz numer 5

FC RedTube – Jeppesen    5:5 (3:3)

Drużyny, które rozpoczęły drugą kolejkę zmagań to prawdziwe legendy Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL, jednak los sprawił, że nie miały one okazji jeszcze zmierzyć się ze sobą. Wtorkowy pojedynek przejdzie zatem do historii, lecz nie wyłonił on lepszego z tej pary. Mecz znakomicie rozpoczął się dla Jeppesen, który po 120-tu sekundach po dwóch golach Roberta Banacha prowadził już 2:0. Podopieczni Marka Kapusto występujący wyjątkowo w czerwonych znacznikach nie zamierzali jednak tak łatwo odpuszczać i po przespanym początku spotkania ruszyli do odrabiania strat. Te udało się zniwelować jeszcze przed przerwą. W drugiej odsłonie trwała walka cios za cios a na boisku błyszczał Ahmed Hamed, który w przeciągu 14-tu minut skompletował hat-tricka. Ten sam gracz mógł dać w ostatniej akcji meczu swojej ekipie zwycięstwo, lecz w dogodnej sytuacji nie trafił do bramki. Mecz kończy się podziałem punktów a już bardzo blisko mety znajdują się zawodnicy FC RedTube.

Mecz numer 6

MountainDew 2.0. – KLIDO    -:-

Na drugim placu gry sopockiego Ogniwa spotkały się ekipy z II ligi grupy „A”. Faworytem tego boju byli zawodnicy w czarnych koszulkach, którzy w dotychczasowych bojach zdołali uzbierać o 11 punktów więcej od zamykającego tabelę rywala. Biało-Niebiescy na murawie stawili się bez swojego kapitana – Kamila Debkowskiego. Pod nieobecność przywódcy zawodnicy KLIDO prezentowali się naprawdę dobrze rozgrywając jedno ze zdecydowanie najlepszych spotkań w tej kampanii. Niestety pod koniec meczu doszło do sprzeczki dwóch zawodników, która przeobraziła się w bójkę pomiędzy nimi. Udział w szamotaninie wzięło jeszcze kilku innych zawodników a sędzia bez wahania na osiem minut przed planowanym końcem postanowił wykonać ostatni gwizdek. Teraz, po weryfikacji tego zdarzenia zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec obu drużyn.

Mecz numer 7

Alfa Foxarming – State Street Bank    4:3 (3:2)

Piłkarze obu drużyn zdawali sobie bardzo dobrze sprawę ze stawki tego spotkania. Niebiescy w przypadku porażki już praktycznie mogliby pożegnać się z rozgrywkami drugiego szczebla a Błękitni zrobiliby wielki krok ku utrzymaniu. W związku z tym już od pierwszego gwizdka sędziego zobaczyliśmy bardzo dobre, twarde widowisko okraszone wieloma pięknymi akcjami. Po 120-tu sekundach obie ekipy miały na koncie po jednym trafieniu, co tylko podgrzało atmosferę na resztę starcia. Do przerwy to zawodnicy Alfy Foxarming prowadzili jednym golem. W drugiej odsłonie udało im się utrzymać jednobramkową przewagę i sięgnąć po premierową wygraną w kampanii jesiennej. Wynik ten sprawa, że drużyna ta opuszcza ostatnie miejsce w tabeli, na które spada jej przeciwnik. Ten jednak wierzy, że edycja ta jest okresem przejściowym a na lepsze czasy liczy w rozgrywkach zimowych, do których State Street Bank  właśnie się zgłosił.

Mecz numer 8

Aplitt – Duramex Dominatorzy     6:6 (1:4)

Pojedynek w II lidze grupie „A” zamykał wtorkowe zmagania w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-GOL. Przed rozpoczęciem tego spotkania Duramex Dominatorzy braliby remis w ciemno, lecz koniec końców mogą oni czuć mały niedosyt. To wszystko dlatego, że jeszcze do 28-ej minuty prowadzili trzema bramkami i wydawało się, ze kontrolują wydarzenia na boisku. Zieloni nie zamierzali tak łatwo odpuszczać i wyszli wyżej do przeciwnika, który w obliczu pressingu zaczął się nieco gubić. Aplitt stwarzał coraz groźniejsze sytuacje a te przełożyły się na bramki Pawła Szynkiewicza czy Daniela Janusa. Na cztery minuty przed końcem ich strata wynosiła jednak nadal dwa gole, lecz wtedy dwa celne strzały w przeciągu 60-ciu sekund oddał Wojciech Baran i zapewnił swojej ekipie punkt. Ten może okazać się niezwykle ważny w kontekście walki o końcowe srebro!