Zmiany w regulaminie - Wiosna 2018

Każdy sezon uczy nas czegoś nowego. Nie inaczej było poprzednio, dlatego zgodnie z tradycją wprowadziliśmy kilka zmian w regulaminie rozgrywek. Mamy nadzieję, że podjęte działania doprowadzą to jeszcze większej przejrzystości zmagań, a interpretacja poszczególnych zdarzeń będzie dzięki temu łatwiejsza. Zobaczcie zatem jakie modyfikacje zostały wprowadzone.1. Wślizg

Gra wślizgiem jest chyba niemal w każdym sezonie interpretowana przez kapitanów na różne sposoby. Wprowadziliśmy dodatkowe ujednolicenie, które powoduje, że w obrębie 2 metrów od zawodnika posiadającego piłkę, nie można wykonać żadnego wślizgu

stary zapis: Dopuszcza się grę wślizgiem wykonanym w sytuacji, gdzie w otoczeniu pola gry nie ma innego zawodnika drużyny przeciwnej lub też wślizgiem blokującym zagranie (strzał, podanie). Każda próba wykonania wślizgu bezpośrednio przy zawodniku drużyny przeciwnej traktowana jest jako naruszenie przepisów gry. Sędzia w takiej sytuacji zarządza rzut wolny (bezpośredni). Wślizg obronny może wykonać bramkarz w polu karnym.

nowy zapis: Dopuszcza się grę wślizgiem wykonanym w sytuacji, gdzie w otoczeniu pola gry nie ma innego zawodnika drużyny przeciwnej lub też wślizgiem blokującym zagranie (strzał, podanie). Każda próba wykonania wślizgu bezpośrednio przy zawodniku drużyny przeciwnej w promieniu dwóch metrów traktowana jest jako naruszenie przepisów gry. Sędzia w takiej sytuacji zarządza rzut wolny (bezpośredni). Wślizg obronny może wykonać bramkarz w polu karnym.


2. Zawodnik wykluczony

Od najbliższego sezonu zawodnik wykluczony z gry ma obowiązek opuszczenia bezpośredniego otoczenia pola gry.

stary zapis: Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką (pokazaną bezpośrednio, nie dwie żółte) zostaje zawieszony obligatoryjnie na jeden mecz, jednakże po zapoznaniu się Organizatora rozgrywek z zaistniałą sytuacją, kara ta może zostać zwiększona. Zapis ten nie dotyczy osób, które zostały ukarane czerwoną kartką za pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki (obrona ręką piłki zmierzającej do bramki przez zawodnika innego niż bramkarz, świadoma obrona bramkarza ręką poza polem karnym w sytuacji sam na sam itp.). Zawodnicy w tego typu przypadkach mogą grać w kolejnym meczu swojej drużyny, a ich kara podlega zawieszeniu na okres wskazany przez Organizatora.


nowy zapis: Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką (pokazaną bezpośrednio, nie dwie żółte) zostaje zawieszony obligatoryjnie na jeden mecz, jednakże po zapoznaniu się Organizatora rozgrywek z zaistniałą sytuacją, kara ta może zostać zwiększona. Zapis ten nie dotyczy osób, które zostały ukarane czerwoną kartką za pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki (obrona ręką piłki zmierzającej do bramki przez zawodnika innego niż bramkarz, świadoma obrona bramkarza ręką poza polem karnym w sytuacji sam na sam itp.). Zawodnicy w tego typu przypadkach mogą grać w kolejnym meczu swojej drużyny, a ich kara podlega zawieszeniu na okres wskazany przez Organizatora. Zawodnik, który otrzyma czerwoną kartkę jest zmuszony do opuszczenia boiska pod rygorem przerwania i zakończenia spotkania przez sędziego.


3. Zachowania wybitnie niesportowe

W związku z sugestiami kapitanów drużyn w poprzednim sezonie postanowiliśmy, że w sytuacji kiedy jeden z zawodników naruszy nietykalność cielesną innej osoby (rywala, sędziego lub współpartnera) mecz od razu zostanie zakończony, a drużyna zostanie ukarana walkowerem. Oczywiście nie obejdzie się także bez kar indywidualnych

stary zapis: W przypadku zachowań wybitnie niesportowych (np. uderzenie przeciwnika,) Organizator może podjąć decyzję o nałożeniu kar dyscyplinarnych w stosunku do drużyny (ujemne punkty, wykluczenie z rozgrywek) oraz zawodników (zawieszenie lub wykluczenie z rozgrywek). W sytuacji, gdy w skutek zachowania osób związanych z drużyną (np. kibice) dojdzie do zniszczenia mienia, osoby te są zobowiązane do pokrycia kosztów naprawy rzeczy zniszczonych.

nowy zapis: W przypadku zachowań wybitnie niesportowych (np. uderzenie lub próba uderzenia przeciwnika, sędziego lub współpartnera) sędzia bezzwłocznie kończy spotkanie, a drużyna winowajcy zostaje automatycznie ukarana walkowerem. Organizator może podjąć decyzję o nałożeniu dodatkowych kar dyscyplinarnych w stosunku do zawodnika lub drużyny (ujemne punkty, wykluczenie z rozgrywek, zawieszenie). W sytuacji, gdy w skutek zachowania osób związanych z drużyną (np. kibice) dojdzie do zniszczenia mienia, osoby te są zobowiązane do pokrycia kosztów naprawy rzeczy zniszczonych.

pozdrawiamy
zespół PL3

Komentarze 

 
0 #3 bójcie sie chamy niedługo wracamyTomasz 2018-03-23 20:01
Styrta nie przystąpiła do rozgrywek
poniewaz mamy problemy kadrowe,ale jeszcze
wrocimy!!!
Cytować
 
 
0 #2 ODP: Zmiany w regulaminie - Wiosna 2018Domin 2018-03-12 15:46
Quoting
ze względu na ostatni punkt Styrta Wrzeszcz od razu poddała sezon walkowerem :)


Jest cień szansy, że podobnie zareaguje EGO
Cytować
 
 
+6 #1 ODP: Zmiany w regulaminie - Wiosna 2018spec 2018-03-12 13:37
ze względu na ostatni punkt Styrta Wrzeszcz od razu poddała sezon walkowerem :)
Cytować
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies