Drugoligowcy kończą zmagania

We wtorek kolejne cztery ekipy pojawią się w Ergo Arenie po raz ostatni w sezonie. Rozgrywki drugoligowców bezpośrednim starciem zamkną NRF i Gang Lambady, a na trzecim szczeblu zmierzą się GCE oraz Jurkom Chwaszczyno.

 


Mecz numer 1


NRF – Gang Lambady      II LIGA, Ergo Arena, godzina 20:20


Tym meczem zakończone zostaną rozgrywki w gronie drugoligowców! Jako ostatni spośród przedstawicieli drugiego szczebla na parkiet wybiegną NRF oraz Gang Lambady, którzy dobrym występem spróbują powetować sobie brak poprawy w odniesieniu do poprzedniej edycji halowych. NRF rok wcześniej, rywalizując na tym samym poziomie, ulokował się na najniższym stopniu podium, gromadząc w sumie 17 punktów. Obecnie natomiast na koncie ma 13 oczek, więc do wspomnianego osiągnięcia może jedynie nawiązać, zbliżając się do niego na minimalną odległość. W przypadku wygranej Biało-Pomarańczowi kosztem Mitsubishi Electric awansowaliby na czwarte miejsce, czym po części zrewanżowaliby się konkurentom za piątkową porażkę, która przekreśliła szanse Biało-Pomarańczowych na strefę medalową. Gangsterzy z kolei Zimą 2016/2017 w II lidze byli najlepsi. Ani razu nie opuścili wówczas parkietu z pustymi rękoma, a po drodze do mety pokonali między innymi NRF, triumfując 377 dni temu 4:1. Teraz natomiast w najlepszym wypadku znajdą się na piątej pozycji. Zwycięstwo sprawiłoby, że zrównaliby się punktami z NRF-em i dzięki korzystnemu wynikowi bezpośredniego spotkania przeskoczyliby przeciwnika w tabeli. Powyższe ekipy nadal mają więc o co walczyć, dlatego szykuje się ciekawe widowisko na koniec sezonu w II lidze.


Nasz typ: 1 (w zakładce "wyniki" kliknij przed meczem na lupkę i zobacz statystyki przedmeczowe)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Mecz numer 2


GCE – Jurkom Chwaszczyno        III LIGA, Ergo Arena, godzina 20:55


W przedostatnim trzecioligowym pojedynku zmierzą się dobrzy znajomi. Mowa o weteranach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL, czyli GCE oraz Jurkomie Chwaszczyno, za którymi już cztery bezpośrednie spotkania. Bilans wzajemnej rywalizacji przemawia na korzyść Oranje, którzy w tym zakresie prowadzą 3-1. Dwukrotnie te drużyny walczyły ze sobą na parkiecie. Podczas kluczowej fazy Zimy 2012/2013 w Grupie Mistrzowskiej do zera wygrało GCE, z kolei rok później – również na najwyższym poziomie – na zakończenie Zimy 2013/2014 po szalonym meczu 13:12 triumfowali Pomarańczowi, czym zagwarantowali sobie wówczas tytuł wicemistrzowski. Teraz drogi powyższych zespołów skrzyżowały się na trzecim szczeblu. Zieloni zajmują pozycję wicelidera i jeśli wygrają to starcie, to bez względu na czwartkowy rezultat uzyskany przez Studio S7 obronią drugie miejsce. Zawodnicy z Chwaszczyna natomiast sklasyfikowani są tuż za podium. Tracą dwa punkty do GCE i jeden do Studia S7. Komplet oczek zdobyty przez Oranje poskutkowałby zatem przetasowaniami w obrębie „pudła” i Oranje przedostaliby się do strefy medalowej III ligi, co na pewno wynagrodziłoby im słabsze wyniki z początku sezonu. Ścisk w czołówce sprawia zatem, że czekają nas emocje do samego końca, więc warto śledzić halowe ostatki, by przekonać się, kto na finiszu zachował najwięcej sił i uplasował się najwyżej.


Nasz typ: 1 (w zakładce "wyniki" kliknij przed meczem na lupkę i zobacz statystyki przedmeczowe)

 

pozdrawiamy

zespół PL3 R-GOL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies