Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnym

W związku z wydarzeniami podczas meczu Team Currenda - Filtry Liqui Moly Gdańsk Organizator Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL postanowił o zmianie jednego z zapisów regulaminu, według którego toczone są rozgrywki w trybie pilnym i natychmiastowym.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w ostatnim meczu dnia pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami. W drugiej połowie spotkania bramkarz zespołu Team Currenda Kamil Bielicki dwukrotnie posłał piłkę do siatki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zrobił to ręką po wyrzucie futbolówki z własnego pola karnego. Jako, że zrobił to podczas akcji (nie po wyjściu piłki za linię bramkową), to sędzia musiał takie bramki uznać, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, które to dopuszczają.

Jak powszechnie wiadomo, podczas sezonu Zima 2017/2018 obowiązują przepisy tożsame z tymi, które mają moc prawną podczas edycji wiosennych oraz jesiennych z pewnymi modyfikacjami, o których informowaliśmy przed sezonem. W ramach przypomnienia podajemy poniżej link do tego artykułu:

Od początku edycji zimowych obowiązywały niemalże te same zasady, z małymi korektami. Nigdy nie doszło do sytuacji, w której bramkarz wrzucał piłkę do bramki rywala. W odniesieniu do Regulaminu Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL "W kwestiach nieujętych w powyższym regulaminie obowiązują przepisy gry w piłkę nożną, wraz z postanowieniami PZPN-u oraz okólnikami do tych przepisów", a więc takie zagranie było do tej pory traktowane jako zgodne z panującymi regułami, gdyż nie było zawarte w naszym regulaminie. Mając jednak na uwadze przede wszystkim dobro piłki nożnej jak i ducha rywalizacji postanowiliśmy od dnia dzisiejszego zabronić tego typu praktyk bramkarzom (zarówno w sezonach halowych jak i na sztucznej trawie) i w tej kwestii powołać do życia zmodyfikowany przepis gry w futsal. W oryginale daje on możliwość zdobycia bramki bramkarzowi tylko wtedy, kiedy jego zamiarem po wyrzucie piłki ręką nie było zdobycie bramki, a ta mimo to niedotknięta przez żadnego innego zawodnika wpadła do bramki rywala. My natomiast od dnia dzisiejszego ujednolicamy ten przepis i wprowadzamy do regulaminu następujący zapis:

"Bramkarz po złapaniu piłki z akcji nie może zdobyć gola na drużynie przeciwnej po wrzuceniu futbolówki ręką do bramki rywala, gdy ta nie zostanie dotknięta przez jakiegokolwiek innego zawodnika drużyny atakującej lub broniącej. Jeśli piłka wpadnie do bramki, sędzia zarządza rzut od bramki dla drużyny przeciwnej".

Nasza decyzja została podjęta w oparciu o wczorajsze wydarzenia boiskowe. Chcemy uniknąć sytuacji, w których to głównymi aktorami będą bramkarze, zdobywający grad bramek, a piłka nożna w pewnym sensie przeinaczy się w piłkę ręczną, a my zamiast finezyjnych akcji będziemy oglądać przerzuty bramkarzy na drugą stronę boiska. Organizując ponad 10 000 spotkań w przeciągu kilku ostatnich lat nie mieliśmy nigdy takiej sytuacji, jednakże chcemy szybko wyciągać wnioski, aby nie niszczyć ducha piłkarskiej rywalizacji.

Jako, że wczorajsze mecze odbyły się w oparciu o poprzednią wersję regulaminu informujemy, że wynik spotkania Team Currenda - Filtry Liqui Moly Gdańsk zostaje utrzymany w mocy. Powyższy zapis regulaminu obowiązuje od dnia 13.02.2018r.

z poważaniem
Zespół PL3

Komentarze 

 
+1 #22 ODP: Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnymArczi 2018-02-16 19:57
Quoting
Quoting
Zastanawiał się ktoś jak to jest, że zawsze Filtry z Ego grają na koniec ?! :o


Bo liczy się szoł:)

A jak to mówią - szoł mast goł on!
Cytować
 
 
+1 #21 ODP: Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnymKibic 2018-02-16 11:54
Quoting
Zastanawiał się ktoś jak to jest, że zawsze Filtry z Ego grają na koniec ?! :o


Bo liczy się szoł:)
Cytować
 
 
-1 #20 FILTRY - EGOArczi 2018-02-15 18:47
Zastanawiał się ktoś jak to jest, że zawsze Filtry z Ego grają na koniec ?! :o
Cytować
 
 
0 #19 ODP: Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnymKibic 2018-02-15 13:46
Prawda jest taka że my tu sobie gadu gadu - każdy wrzuca jakieś swoje opinie, sugestie itp a organizatorzy mają na to wy...lane:)
Cytować
 
 
+1 #18 ODP: Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnymjoł 2018-02-14 18:59
faktycznie troszkę sam sobie zaprzeczyłem,al e czy serio uważasz,że taki zespół jak Ego (lub AZS UG, jak wolisz) gra na równym poziomie z zespołami 1 ligi? Goście trenują ze sobą codziennie w zespole z Ekstraklasy futsalu a później łupią po 20-0 zespoły, które w tej lidze absolutnie nie mają się czego wstydzić :)
Cytować
 
 
0 #17 .On 2018-02-14 17:18
Quoting
Jedyną regulację w regulaminie którą bym wprowadził,to ograniczenie liczebności profesjonalnych zawodników, aby zwiększyć konkurencyjność w ligach, ponieważ jak pisałem wyżej, uważam że każdy ma prawo do gry.

Pozdrawiam :)


Zdecyduj się czy dopuszczasz wszystkich na jednakowych zasadach czy jednak wolisz wprowadzać jakieś limity w ilości "profesjonalistó w".
Bo sam sobie zaprzeczasz :)

Po to jest podział na ligi by grać mecze z przeciwnikami o zbliżonych umiejętnościach .
Cytować
 
 
-1 #16 profesjonalnijoł 2018-02-14 15:47
*oczywiście chodzi o liczbę profesjonalnych zawodników w zespole
Cytować
 
 
+1 #15 profesjonalnijoł 2018-02-14 15:46
Dla mnie na przykład fakt,że w lidze grają profesjonalni piłkarze nie jest problemem, każdy ma prawo grać na tych samych zasadach i ,tak jak napisali panowie niżej, dobrze jest czasem się sprawdzić przeciwko takim zawodnikom.
Problemem natomiast jest to,że gracze tego pokroju bardzo często na boisku obrażają innych , w cudzysłowie "obrzucają gównem" innych na boisku i potrafią zrobić, ze względu na "obycie" na boiskach, wiele innych rzeczy których sędzia nie wychwyci a konsekwencje nie są wyciągane.
Zostaje pytanie czy wygrywanie praktycznie dwucyfrowymi wynikami z większością rywali i rozegranie 1-2 zaciętych spotkań w sezonie jest dla nich satysfakcjonują ce.
Jedyną regulację w regulaminie którą bym wprowadził,to ograniczenie liczebności profesjonalnych zawodników, aby zwiększyć konkurencyjność w ligach, ponieważ jak pisałem wyżej, uważam że każdy ma prawo do gry.

Pozdrawiam :)
Cytować
 
 
+1 #14 ODP: Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnymKibic 2018-02-14 13:47
Tak jak zauważyłeś to są ludzie którzy niedawno grali itp... To że jadą z "ogórkami - amatorami" 10:0 to daje im tylko wewnętrzną satysfakcje i lans przed kolegami z drużyny albo się spełniają jako "gwiazdy" tej ligi.
Bo skoro ktoś (jak niektórzy w tej lidze) kto ma za sobą występy w reprezentacji, treningi z 1 drużyną grającą w ekstraklasie itp osiągnięcia, a w wieku 23,24,25 lat kończy w 4 lidze to jedynie tu w PL3 może spełnić się jako "gwiazda";)
Inna sprawa że dla ligi jest w takiej sytuacji więcej minusów niż plusów.
Ale fakt że powstaje w samym Gdańsku konkurencja to zobaczymy jak to będzie wygładało dalej:)
Cytować
 
 
+2 #13 ODP: Zmiana zapisu regulaminu w trybie pilnyminny kibic 2018-02-14 12:55
Quoting
Dlatego, że zawodnik profesjonalny to taki, który gra na kontrakcie. A w każdym kontrakcie jest zapis, że zawodnik nie może występować w ligach amatorskich i innych rozgrywkach w których nie reprezentuje macierzystego klubu.

i myślisz, że skoro ma taki zapis w kontrakcie, to znaczy, że zawsze będzie go respektował? Nieźle :) Ostatnio minister edukacji powiedziała, że nie ma problemu ciężkich plecaków u dzieci, bo jest odpowiednie rozporządzenie na ten temat :)

wracając do tematu - w lidze grają profesjonaliści z ekstraklasy futsalu lub zawodnicy, którzy w tej ekstraklasie niedawno grali. Fajnie, że jeżdżą sobie z "ogórkami" po 10:0. Jaka jest z tego frajda? Nie mam pojęcia. Ale większość ekip składa się z osób, które grają raczej hobbystycznie, żeby się poruszać i to trochę demotywujące.

Inna sprawa - czemu jeden z sędziów gra w pierwszej lidze i sędziuje mecze innych zespołów pierwszoligowyc h? Przecież to jego potencjalni rywale.
Cytować
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies