Zmiany w regulaminie

Każdy sezon uczy nas czegoś nowego. Nie inaczej było poprzednio, dlatego zgodnie z tradycją wprowadziliśmy kilka zmian w regulaminie rozgrywek. Mamy nadzieję, że podjęte działania doprowadzą to jeszcze większej przejrzystości zmagań, a interpretacja poszczególnych zdarzeń będzie dzięki temu łatwiejsza. Zobaczcie zatem jakie modyfikacje zostały wprowadzone.
1. Limit wieku


W poprzednim sezonie kilka drużyn zgłaszało, że u rywali grają zawodnicy, którzy są bardzo młodzi, w związku z czym istnieje duże ryzyko odniesienia przez młodych adeptów futbolu kontuzji, choćby w barkiem w bark o piłkę. Sprawdziliśmy to i podjęliśmy decyzje, że gracze w wieku 11, 12 lat są zbyt młodzi, aby fizycznie rywalizować z pozostałymi graczami. Nie chcemy ich przede wszystkim narażać na jakieś uszczerbki na zdrowiu.


stary zapis: W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy ukończyli 18 rok życia. Osoby niepełnoletnie zostaną dopuszczone do rozgrywek tylko po dostarczeniu Organizatorowi pisemnej zgody jednego z rodziców bądź opiekuna prawnego.


nowy zapis: W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy ukończyli 18 rok życia. Osoby niepełnoletnie zostaną dopuszczone do rozgrywek tylko po dostarczeniu Organizatorowi pisemnej zgody jednego z rodziców bądź opiekuna prawnego. Minimalny wiek zawodnika zgłoszonego do rozgrywek wynosi 14 lat.
2. Wślizg


Gra wślizgiem jest chyba niemal w każdym sezonie interpretowana przez kapitanów na różne sposoby. Wprowadziliśmy pewne ujednolicenia, więc powinno być tym razem łatwiej.


stary zapis: Dopuszcza się grę wślizgiem wykonanym w sytuacji, gdzie w otoczeniu pola gry nie ma innego zawodnika drużyny przeciwnej. Każda próba wykonania wślizgu bezpośrednio przy zawodniku drużyny przeciwnej traktowana jest jako naruszenie przepisów gry. Sędzia w takiej sytuacji zarządza rzut wolny (bezpośredni).


nowy zapis: Dopuszcza się grę wślizgiem wykonanym w sytuacji, gdzie w otoczeniu pola gry nie ma innego zawodnika drużyny przeciwnej lub też wślizgiem blokującym zagranie (strzał, podanie). Każda próba wykonania wślizgu bezpośrednio przy zawodniku drużyny przeciwnej traktowana jest jako naruszenie przepisów gry. Sędzia w takiej sytuacji zarządza rzut wolny (bezpośredni). Wślizg obronny może wykonać bramkarz w polu karnym.
3. Dopisywanie zawodników


Możliwość dodawania nowych zawodników do drużyny istniała do tej pory do 8 meczu danego zespołu. W związku z Waszymi prośbami, aby ten termin wydłużyć, podnieśliśmy nieco termin dopisywania nowych piłkarzy. Modyfikacji uległa także forma zgłaszania zawodników - teraz za pomocą e-mail lub SMS-em.


stary zapis: Zawodników można zgłaszać najpóźniej przed rozpoczęciem 8 meczu w sezonie. Dane nowego zawodnika (imię, nazwisko, data urodzenia) należy przesłać na adres biuro@pl3.com.pl lub przekazać osobiście Organizatorowi.


nowy zapis: Zawodników można zgłaszać najpóźniej przed rozpoczęciem 9 meczu w sezonie. Dane nowego zawodnika (imię, nazwisko, data urodzenia) należy przesłać na adres biuro@pl3.com.pl lub za pomocą wiadomość SMS Organizatorowi.
4. Wykreślanie nieobecnych graczy


W poprzednim sezonie wprowadziliśmy pilotażowo system, który pozwalał na wykreślanie nieobecnych na danym meczu zawodników. Dzięki temu statystyki indywidualne poszczególnych graczy miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Całość spotkała się z dużym uznaniem z Waszej strony, więc chcemy to kontynuować


stary zapis: Przed meczem kapitanowie lub kierownictwo obydwu drużyn powinni sprawdzić poprawność danych zawartych w protokole i uzupełnić go jeśli taka potrzeba zaistnieje (wpisanie numeru zawodnika, poprawienie imienia itp.).


nowy zapis: Przed meczem kapitanowie lub kierownictwo obydwu drużyn powinni sprawdzić poprawność danych zawartych w protokole i uzupełnić go jeśli taka potrzeba zaistnieje (wpisanie numeru zawodnika, poprawienie imienia itp.). Dodatkowo kapitan (na prośbę sędziego lub Organizatora) ma obowiązek wykreślić z protokołu meczowego nieobecne danego dnia osoby.
5. Zawodnik wykluczony


Przepis ten dotyczy czerwonych kartek, które zawodnicy otrzymali za pozbawianie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki. Nie chcemy, żeby takie sytuacje prowadziły do zawieszeń danego gracza, co zresztą miało odzwierciedlenie w naszych poprzednich komunikatach dyscyplinarnych.


stary zapis: Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką (pokazaną bezpośrednio, nie dwie żółte) zostaje zawieszony obligatoryjnie na jeden mecz, jednakże po zapoznaniu się Organizatora rozgrywek z zaistniałą sytuacją, kara ta może zostać zwiększona.


nowy zapis: Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką (pokazaną bezpośrednio, nie dwie żółte) zostaje zawieszony obligatoryjnie na jeden mecz, jednakże po zapoznaniu się Organizatora rozgrywek z zaistniałą sytuacją, kara ta może zostać zwiększona. Zapis ten nie dotyczy osób, które zostały ukarane czerwoną kartką za pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki (obrona ręką piłki zmierzającej do bramki przez zawodnika innego niż bramkarz, świadoma obrona bramkarza ręką poza polem karnym w sytuacji sam na sam itp.). Zawodnicy w tego typu przypadkach mogą grać w kolejnym meczu swojej drużyny, a ich kara podlega zawieszeniu na okres wskazany przez Organizatora.
6. Losowanie stron


Zapis ten znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w sezonach wiosennych, w których słońce ukazuje się na dłużej. Oficjalnie będzie można zatem zgłosić sędziemu przed meczem chęć przeprowadzenia losowania stron. Jest to nowy zapis w naszym regulaminie.


zapis: Na prośbę choćby jednego z kapitanów, sędzia ma obowiązek zarządzić losowanie stron
7. Nagrody


Jak już wiecie, do tego sezonu zmianie uległy nieco nagrody. Od teraz będziecie mogli wybierać nie tylko z marki R-GOL, lecz także z pozostałych, więc katalog uległ znacznemu poszerzeniu. Dodatkowo za III miejsce nie będzie już bonu na 15 par getr, a na 300 zł do wydania w sklepie. Zmianie też uległa zasada przyznawania medali poszczególnym zawodnikom. Od teraz, aby go otrzymać, trzeba będzie być czynnym zawodnikiem zespołu.


stary zapis: drużyny, które zajmą I, II oraz III miejsce w danej lidze otrzymają: puchar, dyplom, medale oraz bon pieniężny odpowiednio w wysokości 800zł, 500zł, 15 par getr do wykorzystania w sklepie firmowym R-GOL.com na wysokiej jakości sprzęt sportowy marki R-GOL


nowy zapis: drużyny, które zajmą I, II oraz III miejsce w danej lidze otrzymają: puchar, dyplom, medale oraz bon pieniężny odpowiednio w wysokości 800zł, 500zł, 300 zł do wykorzystania w sklepie firmowym R-GOL.com na wysokiej jakości sprzęt sportowy dostępny w sklepie
8. Terminarz


Tutaj w zasadzie wprowadzamy oficjalnie coś, co obowiązywało już od kilku sezonów.


stary zapis: Przełożenie terminu meczu na wniosek danej drużyny jest możliwe raz w ciągu danego sezonu.


nowy zapis: Przełożenie terminu meczu na wniosek danej drużyny jest możliwe raz w ciągu danego sezonu. Nie ma możliwości przekładania meczów poniedziałkowych w piątek. Nie dopuszcza się także przekładania meczów wyznaczonych w terminie, o który dany zespół poprosił i prośba ta została uwzględniona.


Dodatkowo wprowadziliśmy zapis mówiący o tym, kiedy ukazuje się terminarz


zapis: Terminarz rozgrywek jest układany przez Organizatora, z uwzględnieniem preferencji poszczególnych drużyn, o ile to możliwe. Terminarz układany jest cotygodniowe i ukazuje się zawsze w środę na kolejny tydzień.
9. Rozpoczęcie gry


Ten zapis również był przez nas testowany i znalazł swoich adoratorów, więc oficjalnie od tego sezonu znajduje się w regulaminie. Dzięki temu unikamy sytuacji, w których jedna z drużyn próbuje grać na czas (wiązanie butów na połowie rywala, udawanie kontuzji na połowie rywala itd.)


stary zapis: Bezpośrednio z rozpoczęcia gry można zdobyć bramkę na drużynie przeciwnej.


nowy zapis: Bezpośrednio z rozpoczęcia gry można zdobyć bramkę na drużynie przeciwnej. Rozpoczęcie gry po straconej bramce jest możliwe w sytuacji, w której nie wszyscy zawodnicy drużyny przeciwnej znaleźli się na swojej połowie. Do tego wymagany jest jednak sygnał gwizdkiem sędziego, który musi uprzednio zanotować strzelca bramki oraz asystenta.


pozdrawiamy

zespół PL3

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies