Aktualności

IV liga - podsumowanie sezonu Wiosna 2019

Jeppesen jako jedyny zespół całej ligi Wiosną nie przegrał żadnego spotkania i pewnie sięgnął po tytuł w czwartej lidze grupie „A”. Wyśmienicie szło również Dekpol S.A. oraz AidemMedia Friends, którzy uplasowali się tuż za nim. Na podium zabrakło miejsca dla Ateny S.A., lecz ekipa ta wywalczyła awans na wyższy poziom, grając swój najlepszy dotąd sezon. Pierwsze zwycięstwa w swojej historii odnotowała Wartsila Polska. Stawkę zamknęli Wyspani oraz Hotel Orle. Po wszystkie indywidualne nagrody sięgnął natomiast Hubert Kozieł, który okazał się najlepszy wśród strzelców, asystentów oraz „kanadyjczyków”.

III liga - podsumowanie sezonu Wiosna 2019

Rywalizację w trzeciej lidze grupie „A” wygrała Szopa600, która z pięciopunktową przewagą wyprzedziła trzy ekipy. W wyniku rozstrzygnięć tzw. małej tabeli na drugim miejscu uplasowała się Korporacja Budowlana DORACO, na trzecim Pomarańczowi, a zmagania tuż za podium zakończył Avers. W czołówce znaleźli się również Styrta Wrzeszcz FC, Całodobowi, czy KLIDO. Na drugim końcu tabeli uplasowali się natomiast Włosi z BiałoAzzurri FC, którzy nie zainkasowali żadnego punktu. Niebywałą serię czterech remisów z rzędu zaliczyła Okręgowa Izba Radców Prawnych Gdańsk! W klasyfikacjach indywidualnych błyszczał natomiast Patryk Krause, który został najlepszym strzelcem sezonu wiosennego bez podziału na ligi.

II liga - podsumowanie sezonu Wiosna 2019

Do ostatnich minut ważyły się losy tytułu mistrzowskiego w drugiej lidze grupie „A”. Z tego po zaciekłej walce może cieszyć się AST Wolkus Wrzeszcz, które lepszym bilansem bramek wyprzedził Autos Gumisie. Podium zamknął Visline, a tuż za nim uplasowali się SKORMET-Działkowicze Siedlce, którzy posiadali w rękach wszystkie karty, by sięgnąć po złoto, jednak ostatecznie nie udało im się zdobyć jakiegokolwiek medalu. Z rozgrywkami na tym szczeblu nie poradził sobie FC RedTube, który po sezonie spędzonym na zapleczu elity ponownie wraca na trzeci poziom. MG’s Barber Shop, będący przez większą cześć zmagań na końcu stawki, dzięki dobremu finiszowi ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji. Wszelkie nagrody indywidualne powędrowały natomiast do zdobywców złotego medalu, a wyróżnieni zostali Aleksander Litwin oraz Robert Kohnke.

I liga - podsumowanie sezonu Wiosna 2019

Rozgrywki Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL w sezonie Wiosna 2019 powoli odchodzą w niepamięć. Nim zaczniemy żyć zmaganiami przyszłej edycji, która rozpocznie się zaraz po wakacjach, pragniemy przedstawić Wam to, co działo się w poszczególnych ligach podczas zakończonego właśnie sezonu. Podsumowanie rozpoczniemy od elity. W tej po raz kolejny najmocniejsze okazał się Ego Club Sopot, za którego plecami uplasował się Team Currenda, który jednocześnie został zwycięzcą PL3 CUP. Brąz przypadł natomiast Wolfpackowi. Oprócz batalii o podium trwała równie zażarta walka o czołową ósemkę, która oznaczała udział w nowym projekcie - Ekstralidze. A kto się do niej dostał?

Sezon Wiosna 2019 w liczbach

Poza ogólnodostępnymi statystykami, które są umieszczone na naszej stronie internetowej, przygotowaliśmy dla Was kilka liczbowych ciekawostek w związku z zakończeniem sezonu Wiosna 2019. Na pewno niektóre z nich zaskoczą. Zobaczmy zatem, jak miniona edycja przedstawia się z nieco innej strony:

Wiosenna edycja dla "mumu"

Powoli opadają emocje związane z rozgrywkami Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL w sezonie Wiosna 2019. Poznaliśmy ośmiu mistrzów poszczególnych lig oraz zwycięzcę PL3 CUP, którym został Team Currenda. Nie jest już również zagadką miano najlepszego typera tej edycji. Został nim „mumu”, który zgromadził na swoim koncie 229 punktów! A jak przebiegały rozgrywki wiosenne PL3 BET? O tym w krótkim podsumowaniu:

Wielki koniec, wielki Team Currenda

W ostatnim meczu sezonu wiosennego Team Currenda pokonał w finale PL3 CUP Maj Projekt i sięgnął po trofeum. Najwyższe zwycięstwo w tej edycji odniosła Hanza Lider Gdańsk pokonując Decathlon Kartuska 15:5. Wśród elity z pełnej puli mogą cieszyć się również Filtry Liqui Moly Gdańsk. Pomarańczowi dzięki wygranej, tak jak Wiosną 2015 oraz Wiosną 2017 zakończyli rozgrywki mając na koncie 26 punktów. Nie udał się z kolei atak KS Gałęziste na drugie miejsce w tabeli czwartej ligi grupy „C” w związku z czym Niebiescy zakończą rozgrywki na najniższym stopniu podium. Teraz przed nami okres wakacyjny jednak przez cały czas będziemy informować was o nadciągającej edycji Jesień 2019.

"Finis coronat opus"

Finałowy mecz PL3 CUP pomiędzy Team Currenda i Maj Projekt zakończy wiosenne rozgrywki Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL. Podczas ostatniego dnia zmagań zobaczymy dwa spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej, a do boju ruszą m.in. Filtry Liqui Moly Gdańsk, czy Decathlon Kartuska. Dwukrotnie na murawę wybiegną zawodnicy Drużyny A, którzy najpierw podejmą SKORMET-Działkowiczy Siedlce, a następnie Techno Service. O awans na trzeci szczebel powalczy KS Gałęziste, który by to zrobić musi wygrać z mistrzem swojej ligi czyli FC Concretes.

Historyczny sukces SamSon Sopot

Team Currenda pokonał NRF a Maj Projekt okazał się lepszy od Zmarnowanych Talentów w półfinałowych meczach PL3 CUP i już w środę obie ekipy powalczą o trofeum. Po srebrny medal w czwartej lidze grupie „B” sięgnął SamSon Sopot, dla którego to największy sukces w historii. Coraz bliżej tego jest również KS Gałęziste rywalizujący na tym samym poziomie jednak w grupie „C”. Remisem zakończyło się starcie pomiędzy Wolfpackiem i Leśniewskim, a kapitanowie obu ekip zapewnili, że w przyszłym sezonie spróbują zdetronizować Ego Club Sopot. Przed nami już tylko jeden dzień rozgrywek, po czym czeka nas chwilowy rozbrat ze zmaganiami w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-GOL.

Dla kogo finał PL3 CUP?

Już dziś rozpoczniemy ostatni tydzień rozgrywek w sezonie Wiosna 2019. Poniedziałkowe pojedynki wyłonią finalistów tej edycji PL3 CUP. W meczu o puchar zmierzą się lepsi z par: Maj Projekt – Zmarnowane Talenty oraz Team Currenda – NRF. O srebrny medal w czwartej lidze grupie „B” powalczą zawodnicy SamSon Sopot. Dwukrotnie na murawę wybiegną gracze Reprezentacji PL3. Swoje ostatnie pojedynki stoczą również m.in. Wolfpack, Leśniewski, INTUUM, czy Akademia Gepetto. Wszystkie mecze poniedziałkowego wieczoru odbędą się na Ogniwie Sopot, gdzie serdecznie zapraszamy.

Strona 1 z 296

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies