Drużyna 4. Tygodnia: Pomorski Urząd Wojewódzki

Rozgrywki toczą się szybkim tempem, rywalizacja nabiera rozpędu i są ekipy, które nie zamierzają się zatrzymywać w dążeniu do sukcesu. Jedną z nich jest Pomorski Urząd Wojewódzki. Zanotował potknięcie na starcie, ale podniósł się i przemierza trzecioligowe grunty od zwycięstwa do zwycięstwa. Osiąga rewelacyjne wyniki, a teraz zostaje naszą Drużyną 4. Tygodnia.


Pomorski Urząd Wojewódzki mieści się w Gdańsku przy ulicy Okopowej. Historia budynku liczy sobie dobre kilkadziesiąt lat, a monumentalny gmach robi wrażenie. Zespół Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na boiskach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL swoją historię pisze natomiast od niedawna, ale uzyskiwane przez niego rezultaty imponują już teraz.


Zieloni przygodę z rozgrywkami rozpoczynali na hali. W oczekiwaniu na premierową wygraną musieli wykazać się cierpliwością i poczekać do zasadniczej części sezonu, ale bez wątpienia warto było. Robią postępy, radzą sobie coraz lepiej, a ostatnio do czterech przedłużyli pasmo zwycięstw. Wypracowali dwucyfrowy rezultat, jednocześnie po raz pierwszy zachowując czyste konto, czym utwierdzili fanów ligi o możliwościach podjęcia realnej walki o awans.


Mecz bez straconej bramki to bezsprzecznie powód do dumy dla stojącego między słupkami Krzysztofa Lichnerowicza, ale nie byłoby takiej passy, gdyby nie znakomita postawa wszystkich formacji. Średnia ponad 10 goli na spotkanie to rzadkość, a taką wartość zapewniają niezwykle skuteczni Oskar Holz i Hubert Wieczorek, dwaj najlepsi snajperzy drużyny. Głównym asystentem jest natomiast Daniel Szulc, a ważnym ogniwem ofensywy jest również Mateusz Patera.  Nie można też nie wspomnieć o dowodzącym drużyną i potrafiącym zmotywować kolegów Rafale Łabudzie, a także doświadczonych Łukaszu Chlipalskim, Bartoszu Plesiaku, Filipie Śliżewskim czy Krzysztofie Jurczaku, którzy mogą dzielić się z pozostałymi znajomością ligowych realiów. Kadra Urzędników liczy 20 zawodników, a większość z nich zdążyła zarobić przynajmniej punkt do klasyfikacji kanadyjskiej. Nie mieli dotąd problemów ze skompletowaniem składu, niejednokrotnie mogliby wystawić do boju nie jedną, a dwie szóstki, a jeszcze zostaliby im zmiennicy do dyspozycji. Szeroki skład i świetna frekwencja to ich atuty w obliczu trudów sezonu.


Pełna nazwa zespołu:
Pomorski Urząd Wojewódzki

Osiągnięcia: -

Rok założenia: 2019


pozdrawiamy

zespół PL3 R-GOL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies