Drużyna 12 Tygodnia: Pizzeria "Jeta co chceta"

W tym tygodniu zakończyliśmy zmagania w sezonie Wiosna 2020. Ostatniego dni rywalizacji oczy niemal wszystkich był zwrócone na parę Pizzeria "Jeta co chceta" - AST Wolkus Wrzeszcz, która to walczyła o ostatnie miejsce w elicie na kolejną edycję rywalizacji. Ze zwycięstwa cieszył się pierwszy z wymienionych teamów i to on właśnie został wybrany Drużyną 12 Tygodnia.

 

 

 

Pizzeria "Jeta co" chceta to lokal zlokalizowany na gdańskiej Zaspie przy al. Jana Pawła II 11B. Jego właścicielem jest Patryk Król, którego możecie tam spotkać i porozmawiać chociażby o rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL. Oprócz szerokiego menu, możecie obejrzeć najbardziej emocjonujące spotkania piłki nożnej, które puszczane są na dużym rzutniku. To właśnie tam zapraszani są Najlepsi Strzelcy Tygodnia oraz Drużyny Tygodnia. Chcecie więcej więcej? Zapraszamy na stronę tegoż lokalu: http://jetacochceta.pl/


Założycielem i kapitanem zespołu jest wspomniany wcześniej Patryk Król. Po raz pierwszy jego zespół znalazł się na naszej piłkarskiej mapie podczas edycji Zima 2019/2020, kiedy zadebiutował w lidze pod dachem. W edycji Wiosna 2020 po raz pierwszy wybiegł na boisko trawiaste i od razu pokazał wielką klasę. Pizzeria "Jeta co chceta" od początku była jednym z głównych faworytów do awansu, choć dwie pierwsze porażki w początkowej fazie sezonu zdawały się temu zaprzeczać. Później było już jednak tylko lepiej. Ekipa ta zaczęła seryjnie wygrywać i ostatecznie znalazła się w barażu, który jak się okazało wygrała bez problemu i tym samym w edycji Jesień 2020 będzie występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.


W bramce tej drużyny oglądaliśmy trzech bardzo solidnych zawodników, a mowa tutaj o Krzysztofie Wiśniewskim, Łukaszu Paszkiewiczu oraz Jacku Krefcie. Wszystko co najlepsze było jednak w polu. W obronie niepodzielnie rządził Marek Widzicki, a więc były Reprezentant Polski w piłce halowej. Wtórował mu Marek Cirkowski, znany z występów w Ekstraklasie futsalu oraz w Maj Projekt. Swoje jak zawsze robił Tomasz Broner, który obecnie jest trenerem jednej z IV-ligowych drużyn. Także swoje futsalowe korzenie ma przecież Tomasz Musik, ale on w tym sezonie się ani razu na murawie nie pojawił, za to jego brat Grzegorz jest najskuteczniejszym graczem Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL w historii i dał drużynie naprawdę dużo. W tym sezonie więcej razy do siatki rywali trafiał jednak Adrian Klimowicz, a nieco mniej goli zaliczył Franciszek Barzowski. Wielką wartość przedstawia zawsze Dominik "Alvaro" Depta, którzy przecież nie tak dawno był uczestnikiem Plażowych Mistrzostw Świata. Nie możemy także zapomnieć o Bartoszu Olszewskim, który zaliczył 13 oczek. Ponadto na murawę wybiegali tacy piłkarze jak: Damian Klimowicz, Jarosław Dąbrowski, Łukasz Łebek, Mariusz Bloch, Jacek Benderski, Filip Kreft, a w akcji nie oglądaliśmy tylko dwóch zawodników, mianowicie Rafała Wiszniewskiego, wspomnianego Tomasza Musika oraz Piotra Sekułę.


Wiemy już, że od sezonu Jesień 2020 graczami zespołu będą: Krzysztof Kwasny oraz Kamil Borkowski. Byli zawodnicy Filtrów Mannol Gdańsk na pewno będą wartością dodaną do zespołu i pomogą mu w walce. Pytanie brzmi o co? Wydaje się, że Pizzeria "Jeta co chceta" może jesienią sporo namieszać.


Pełna nazwa drużyny: Pizzeria "Jeta co chceta"

Sukcesy w PL3 R-GOL: Najlepszy Debiutant w sezonie Zima 2019/2020

Rok założenia: 2019

Komentarze 

 
+1 #3 ODP: Drużyna 12 Tygodnia: Pizzeria "Jeta co chceta"Lolek 2020-09-08 01:16
Quoting
Poziom pilkarski to jedno, kultura a raczej jej brak to drugie...


No ale czego się spodziewać po piekarzach? :-?
Cytować
 
 
+1 #2 ODP: Drużyna 12 Tygodnia: Pizzeria "Jeta co chceta"Andrzej 2020-09-06 22:09
Quoting
Poziom pilkarski to jedno, kultura a raczej jej brak to drugie...

No niestety taka prawda... Poziom piłkarski wprost odwrotnie proporcjonalny do poziomu kultury.
Cytować
 
 
+3 #1 niesmakMaciej 2020-09-02 22:42
Poziom pilkarski to jedno, kultura a raczej jej brak to drugie...
Cytować
 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies