Drużyna 8 Tygodnia: Pomorski Urząd Wojewódzki

W sezonie zimowym oglądamy nowe ekipy w szeregach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL. Są wśród nich m.in. Balticon, Restauracyjka „Jeta co chceta”, czy Pomorski Urząd Wojewódzki. Ostatnia z tych ekip z meczu na mecz rozkręca się i wrzuca coraz wyższe obroty. Poprzedni tydzień był dla niej niezwykle udany. Podopieczni Rafała Łabudy wygrali dwa spotkania, zdobyli w nich aż 31 bramek i awansowali na podium trzeciego szczebla. Taka postawa nie mogła przejść niezauważona, a Zieloni zostali uhonorowani mianem Drużyny 8. Tygodnia rozgrywek.


Urząd Wojewódzki jest jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej. Stanowi przy tym jednostkę pomocniczą wojewody oraz organów rządowej administracji zespolonej. Urząd pełni rolę aparatu pomocniczego wojewody w celu umożliwienia wykonywania jego ustawowych zadań. Działa w oparciu o przepisy ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Pomorski Urząd Wojewódzki posiada siedzibę na ulicy Okopowej w Gdańsku. Jego struktura podzielona jest na wydziały, a znajdują się wśród nich m.in. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Polityki Społecznej, Prawa i Nadzoru, czy Finansów i Budżetu.


Reprezentacja Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego jest debiutantem rozgrywek Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL. Z każdym tygodniem radzi sobie coraz lepiej, co też przekłada się na wyniki. Zieloni fazę grupową zakończyli z dwoma remisami i trzema porażkami. Na drugim etapie zmagań w pięciu meczach zaznali już tylko jednej przegranej i znajdują się na najniższym stopniu podium. Szczególnie dobry w wykonaniu tego zespołu był ostatni tydzień zakończony dwoma wysokimi wygranymi. PUW najpierw 19:1 pokonał Hotel Orle, a dwa dni później okazał się lepszy od GBC-Global Business Consulting zdobywając dwa razy więcej bramek od konkurentów. Kapitanem i przywódcą debiutantów jest Rafał Łabuda, który właśnie zdobył premierowego gola na naszych boiskach. Zawodnik ten posiada niezwykle wielki komfort jeśli chodzi o obsadę bramki, gdyż może liczyć aż na trzech goalkeeperów – Wojciecha Michalca, Michała Gussa oraz Damiana Artysiewicza. W obronie znajdziemy postacie z przeszłością w PL3 R-GOL. Dwa podstawowe filary defensywy to Kornel Głuchowski oraz Krzysztof Jurczak, którzy jeszcze Jesienią reprezentowali barwy Okręgowej Izby Radców Prawnych Gdańsk. Szeregi obronne uzupełniają m.in. Marcin Grabowski oraz Karol Wierzba. Największą gwiazdą ofensywy jest z kolei Łukasz Boroń, który powalczy o koronę króla strzelców III ligi. Gracz ten znakomicie rozumie się na parkiecie z Gustawem Wieczorkiem oraz Jarosławem Bojarskim. Pomorski Urząd Wojewódzki to mieszanka graczy doświadczonych oraz tych stawiających dopiero pierwsze kroki w PL3 R-GOL. Zieloni stali się jedną z rewelacji rozgrywek i z pewnością do końca zimowego sezonu będą walczyć, by już w debiutanckiej kampanii na ich szyjach zawisły medale.

 


Pełna nazwa zespołu:
Pomorski Urząd Wojewódzki

Osiągnięcia: brak

Rok założenia
: 2019pozdrawiamy
zespół PL3 R-GOL
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies