Drużyna 5 Tygodnia: Jurkom Chwaszczyno

Prawdopodobnie w najlepszym okresie swojej długiej i bogatej historii znajdują się zawodnicy Jurkomu Chwaszczyno. Po wygraniu podczas jesiennej edycji złota w trzeciej lidze grupie „B” teraz Pomarańczowi idą jak burza przez zmagania halowe. Podopieczni Artura Frankowskiego jeszcze przed ostatnim meczem grupowym są już pewni udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oranje już okazali się lepsi od takich firm jak GCE, Drużyna A czy JTI Polska sp. z o.o., a ich postawa została uhonorowana mianem Drużyny 5 Tygodnia rozgrywek.


Twarzą Jurkomu Chwaszczyno już od ponad 20 lat pozostaje Jerzy Olszewski, od którego imienia nadano firmie nazwę (
JURek KOMinki). Jego przedsiębiorstwo zajmuje się profesjonalną produkcją kominków tradycyjnych jak i tych nowoczesnych na terenie województwa pomorskiego, stanowiąc niesamowite miejsce relaksu dla każdego ze swoich klientów. Przez wszystkie lata działalności firma nabrała doświadczenia, co pozwoliło jej osiągnąć najwyższy standard wykonywanych przez nią usług. Produkty wywodzące się z Chwaszczyna cechuje dbałość o każdy szczegół jak i indywidualne podejście do każdego klienta, przez co ich liczba wzrasta z każdym kolejnym tygodniem.

Pomarańczowi pojawili się w naszych rozgrywkach podczas sezonu Zima 2012/2013. Przez siedem lat zdołali wyrobić sobie niepodważalną markę, lecz to ostatnie sezony należy wyróżnić jako najlepsze w historii tego zespołu. Podczas edycji jesiennej Oranje okazali się najlepsi w gronie ekip reprezentujących trzecią ligę grupę „B”. Jurkom sięgnął po złoto i wyprzedził takie ekipy jak Oliwa Do Ognia, AidemMedia Friends czy Męskie Zacięcie Żurawie. Podczas obecnej kampanii nasza Drużyna 5 Tygodnia rozgrywek radzi sobie równie dobrze i już wygrała rywalizację w grupie „C” pomimo tego, że przed nią jeszcze starcie z Lambadą Just Join IT. Podopieczni Artura Frankowskiego okazali się mocniejsi od m.in. Gdańskiego Centrum Edukacji, Drużyny A oraz JTI Polska Sp. z o.o. Zawodnicy tego zespołu zapowiadają jednak, że najlepsze jeszcze przed nimi i nie zamierzają się zatrzymywać. Jedna porażka w ostatnich 17. pojedynkach najdobitniej pokazuje, że ekipa ta trafiła na swój moment i znajduje się w centralnym punkcie swojej historii. Największą ikoną Pomarańczowych niezmiennie od lat pozostaje Artur Frankowski, który pełni rolę kapitana, lecz przy tym jest prawdziwą ostoją defensywy. Decydent Pomarańczowych jest również liderem poza boiskiem, a słodki smak kolejnych zwycięstw Pomarańczowi omawiają w „gorzko-gorzkich” lokalach pod jego zwierzchnictwem. Linię obrony uzupełniają tacy gracze jak Miłosz Przewodowski, który w hali czuje się jak ryba w wodzie oraz Oskar Połeć, który rozegrał w naszych rozgrywkach dokładnie 50 spotkań, a obecny sezon jest dla niego rekordowy pod względem zaliczonych asyst. W bramce możemy oglądać Damiana Labudę – znakomitego specjalistę w swoim fachu. W obwodzie pozostają jeszcze Kamil Petrykowski oraz Daniel Milewski, lecz ci goalkeeperzy preferują grę na trawie i na parkiecie Ergo Areny pojawią się tylko w przypadku wyższej konieczności. W ofensywie świetnie spisuje się duet Damian Waś – Kordian Pawłyszyn, który na boisku rozumie się bez słów. Niezwykle silną prawą nogą operuje najmłodszy w drużynie - Jonatan Łacman. Efektywny oraz efektowny w swojej grze jest Maciej Deliga, który dotąd zdobył dla swojej ekipy najwięcej bramek w tej edycji. Znakomicie specyfikę grę w hali rozumie Maciej Arnister oraz Mateusz Wojciechowski. Klasa samą w sobie pomimo upływających lat pozostaje Łukasz Dempc. W ostatnim czasie wygrywanie weszło Pomarańczowym w krew, lecz Artur Frankowski dba o to, by woda sodowa nie odbiła jego podopiecznym do głowy. To wszystko sprawia, że gracze Jurkomu Chwaszczyno tworzą niezwykły kolektyw, który jest świetnie zgrany również poza boiskiem, a jego ulubionym miejscem rozmów o rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL i nie tylko pozostaje sopockie „Gorzko-Gorzko”.

 

 


Pełna nazwa zespołu: Jurkom Chwaszczyno


Sukcesy w PL3 R-GOL: III miejsce w PL3 CUP (Wiosna 2013), II miejsce w I lidze (Zima 2013/2014), II miejsce w III lidze grupie „B” (Wiosna 2017), I miejsce w III lidze grupie „B” (Jesień 2019)

Rok debiutu w PL3 R-GOL: 2012

 

 

pozdrawiamy

zespół PL3 R-GOL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies