Drużyna 8 Tygodnia: KS Gałęziste

Po długim weekendzie majowym pełną parą wróciliśmy do rozgrywek Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL, a niektóre zespoły rozegrały w zeszłym tygodniu aż dwa spotkania. W tym gronie znalazł się KS Gałęziste, który oba pojedynki zakończył wygraną, przez co wskoczył na najniższy stopień podium czwartej ligi grupy „C”. Niebiescy dzięki wyśmienitej postawie w ostatnich dniach zostali przez nas uznani Drużyną 8 Tygodnia rozgrywek.

 


Zespół swoją nazwę zaczerpnął od pisarskiego debiutu założyciela drużyny Artura Urbanowicza. „Gałęziste”, to poruszająca, wyjątkowa powieść grozy, która od pierwszych słów wciąga czytelnika w nieodkrytą scenerię Suwalszczyzny. Wyśmienite opisy przyrody oraz powoli budowane napięcie nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od tej pozycji. Po sukcesie książki jej autor postanowił wskrzesić do życia również piłkarski zespół i tak powstał KS Gałęziste.


 

W swoim debiutanckim sezonie – Jesień 2015 - KS Gałęziste został sklasyfikowany na szóstej pozycji. W kolejnej edycji Niebiescy zakończyli zmagania już na czwartym miejscu. Przez następne sezony nie uczestniczyli już jednak w rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL, do której powrócili na początku obecnego roku. Dwa pierwsze spotkania Damian Remiszka i spółka zakończyli porażkami. Zapłacili oni tzw. frycowe i od tego momentu tylko raz schodzili z boiska pokonani. Niebiescy wyśmienicie rozpoczęli rozgrywki w maju. Najpierw zrewanżowali się za porażkę z początku sezonu BoomBit, a następnie pokonali Avides Sharks. KS Gałęziste stawiają przede wszystkim na obronę, dzięki czemu stracili najmniej bramek w swojej grupie, jednak nie zawodzą oni również swoich fanów jeśli chodzi o zdobywanie bramek. Najwięcej, bo dziesięć, zdobył ich jak dotąd pełniący rolę kapitana Damian Remiszka. Niewiele gorszy, z ośmioma trafieniami, jest Kamil Stubba, z kolei Łukasz Klamann i Sławomir Kaniewski pięciokrotnie pokonywali bramkarzy rywali. Przy golach najczęściej asystuje Kajetan Kochański. Dostępu do bramki strzeże Mateusz Maciejewski, a napastników powstrzymują m.in. Artur Urbanowicz, Karol Wróbel i Mateusz Sosnowski. Niebiescy na swoich meczach mogą pochwalić się wzorową frekwencją, a aż siedmiu graczy wystąpiło we wszystkich spotkaniach. KS Gałęziste pnie się w górę tabeli i po powrocie do naszych rozgrywek z meczu na mecz prezentuje coraz lepszą formę.


 

Pełna nazwa zespołu: Klub Sportowy Gałęziste

Sukcesy w PL3 R-GOL: -

Rok założenia: 2015
pozdrawiamy

zespół PL3 R-GOL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies