Drużyna 9 Tygodnia: NRF

Z tygodnia na tydzień zbliżamy się do końca rozgrywek w sezonie Zima 2018/2019. Po początkowych niepowodzeniach, w dwóch ostatnich meczach zespół NRF pokazał na co go tak naprawdę stać i dzięki temu zostaje wybrany Drużyną Tygodnia. Mimo straty kilku punktów na starcie drugiego etapu rozgrywek, teraz Biali wrócili na właściwe tory i powoli gonią drużyny znajdujące się na podium III ligi.

 


NRF został założony w 1927 roku, a jak dowiemy się na stronie sponsora ekipy jest to „jeden z liderów rynku wtórnego w dziedzinie projektowania, produkcji i dystrybucji części do układów ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji do samochodów osobowych i lekkich samochodów ciężarowych. Wysokiej jakości produktów NRF używają znani sprzedawcy detaliczni części samochodowych, warsztaty zajmujące się naprawą układów chłodzenia i specjaliści ds. montażu z całego świata.”

 

W zmaganiach Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL pierwszy raz zobaczyliśmy ten zespół podczas sezonu Jesień 2016. Już w swoim debiucie drużyna pokazała, że może sporo „namieszać” w naszych rozgrywkach, co zostało udokumentowane awansem do II ligi. Od tamtego czasu podopieczni Artura Jakubowskiego bronią barw swojego sponsora właśnie na tym szczeblu.

NRF występuje na parkiecie Ergo Areny w trzecim sezonie z rzędu, w dwóch poprzednich edycjach zespół uzyskiwał awans do II ligi. W debiutanckim sezonie zajął najniższy stopień podium, a rok później uplasował się na szóstej pozycji. Teraz, po nieudanej rundzie grupowej i zdobyciu tylko jednego punktu w starciu z Orłami Północy Santander Bank nasza Drużyna Tygodnia celuje w podium rozgrywek III ligi. Z meczu na mecz cel ten wydaje się coraz bardziej realny. W dwóch ostatnich spotkaniach ekipa ta zdobyła 6 punktów, strzeliła 20 goli, a straciła tylko 3. 8 bramek na swoim koncie zapisał Juliusz Habasiński, a tylko o jedno trafienie gorszy jest Bartosz Przybyszewski. W poczynaniach ofensywnych zawodników tych wspierają min. Dawid Kwiatkowski oraz Jakub Kudan. Z kolei za zadania defensywne w głównej mierze odpowiada kapitan drużyny – Artur Jakubowski oraz Przemysław Wrotny. Między słupkami obejrzeć możemy dwóch równorzędnych bramkarzy - Jakuba Kasprzaka i Cezarego Proszkowskiego, którzy to zazwyczaj strzegą dostępu do bramki po połowie danego spotkania. Obecnie NRF traci już tylko 2 punkty do podium rozgrywek i jeśli reprezentanci tej ekipy utrzymają formę z dwóch ostatnich spotkań, uplasowanie się w trójce najlepszych drużyn stanie się realne.

Pełna nazwa zespołu: NRF
Sukcesy w PL3 R-GOL: II miejsce w sezonie Jesień 2016 (III liga), III miejsce w sezonie Zima 2016/2017 (II liga)
Rok założenia: 2016

pozdrawiamy
zespół PL3

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies