Drużyna 13 Tygodnia: POIIB

Niebawem sezon halowy dobiegnie końca, a na mecie Zimy 2017/2018 zameldowało się już 15 zespołów, czyli dokładnie połowa spośród tych biorących udział w rywalizacji. W tym gronie znalazł się też POIIB, który jednak zapewne wolałby, aby rozgrywki trwały nadal, bo w ostatnim czasie wyraźnie się rozkręcił, odnotowując pasmo gier bez porażki. Zaskakiwał głównie ekipy z czołówki III ligi i wygrał tytuł Drużyny 13. Tygodnia, pozytywnym akcentem zamykając w ten sposób zmagania.


POIIB, czyli Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, zrzesza inżynierów z uprawnieniami budowlanymi. Izba ta liczy około ośmiu tysięcy członków, a część z nich w ramach integracji zgłosiła się do Piłkarskiej Ligi Trójmiasta R-GOL, aby wspólnie w duchu sportowej rywalizacji spędzać czas na boisku.


POIIB jest nowym zespołem, który swoją przygodę z rozgrywkami rozpoczął w grudniu 2017 roku. Już na inaugurację Zimy 2017/2018 sprawił ogromną niespodziankę, pokonując bardziej doświadczoną Lufthansę Systems Poland. Potem był remis z mocnym KLIDO i fazę grupową zamknął z czterema punktami, trafiając później na trzeci poziom. Tam również Niebiescy radzili sobie dobrze. Szczególną formę zaprezentowali na finiszu zmagań. Luty rozpoczęli co prawda od pechowej porażki, przegrywając z Alexander Mann Solutions po golu samobójczym, ale potem było już lepiej. 9:0 wygrali z ekipą Chłopaki nie płaczą, pierwszy raz w historii zachowując czyste konto, co było wstępem do serii udanych występów. Następnie mierzyli się ze ścisłą czołówką i zremisowali z Jurkomem Chwaszczyno, minimalnie pokonali Studio S7, a na zakończenie sezonu podzielili się punktami z pewnymi Mistrzostwa III ligi Orłami Północy BZ WBK. W wywiadzie udzielonym po spotkaniu z zespołem Chłopaki nie płaczą kapitan POIIB Jarosław Grzymała wspominał, że kondycja drużyny jest coraz lepsza i to rzeczywiście potem było widać. POIIB posiadał szeroką, liczącą blisko 20 graczy kadrę. Kamil Majewski nie opuścił ani jednego meczu decydującej rundy rozgrywek, a bliscy wzorowej frekwencji byli Radosław Szmigiel, Wojciech Górski, świetnie spisujący się między słupkami Krzysztof Miłosz oraz czołowy strzelec Janusz Polakowski. Zdobył osiem bramek, a takim samym dorobkiem pochwalić się może równie skuteczny Jacek Malinowski. Częściej niż oni w tej części sezonu do siatki trafiał jedynie Piotr Malinowski, więc zespół miał kim postraszyć z przodu. Warto też wymienić nazwiska innych ważnych ogniw jak Jakub Goździkowski czy Kamil Bulwan, choć to tylko połowa spośród graczy tworzących skład POIIB. Zespół rozkręcał się wraz z każdym kolejnym występem i ostatecznie zapewnił sobie siódme miejsce, choć niewątpliwie, gdyby sezon trwał dłużej, znalazłby się wyżej.


Pełna nazwa zespołu: POIIB

Sukcesy w PL3 R-GOL: -

Rok założenia: 2017


pozdrawiamy

zespół PL3 R-GOL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies