Drużyna 10. Tygodnia: Jurkom Chwaszczyno

Rozgrywki decydującej części Zimy 2017/2018 nabierają rozpędu, więc to najlepsza pora, aby się przełamać i wykreować pasmo sukcesów. Z takiego założenia najwyraźniej wyszli Oranje z Jurkomu Chwaszczyno, którzy zostali wybrani Drużyną 10. Tygodnia. Jak zostało powiedziane, kominek został odpalony i zespół zaczął regularnie punktować.

 

Jurkom jest przedsiębiorstwem zajmującym się wykonywaniem kominków pod zabudowę, działającym na rynku 20 lat. Wysoki standard jest znakiem rozpoznawczym zrealizowanych projektów, z kolei coraz wyższą jakość gry osiąga występujący pod szyldem Firmy zespół, który najwidoczniej chciałby ogrzać się nie tylko w cieple ognia ujarzmionego w domowym kominku, ale też w blasku sukcesu, gdyż pewnie zmierza w kierunku podium trzeciej klasy rozgrywkowej.

 

Jurkom Chwaszczyno do rywalizacji pod dachem powrócił po paru latach przerwy. Poprzednio w tych rozgrywkach uczestniczył Zimą 2013/2014, kiedy odniósł niebywały sukces, zdobywając tytuł wicemistrzowski. W tym sezonie tego wyczynu Oranje nie powtórzą, gdyż tym razem trafili na trzeci poziom, ale tutaj zamierzają ugrać możliwie najwięcej i ulokować się na podium. Po słabszym początku podejmowane przez nich działania zaczęły nabierać rozpędu i zyskiwać na jakości, efektem czego jest seria trzech meczów bez porażki. Przesunęli się do centrum tabeli, lecz ostatniego słowa nie powiedzieli i będą chcieli przedostać się do ścisłej czołówki. Drużyną na hali kieruje Artur Frankowski, mający do dyspozycji kilkunastu zawodników. Niektórzy z nich w tej rundzie jak dotąd wykazali się wzorową frekwencją, a są to znany na naszym podwórku golkiper Jakub Włoch, który podczas przełomowego spotkania z końcówki stycznia popisał się świetnym lobem, najlepszy strzelec Maciej Deliga a także Miłosz Przewodowski. Parę występów zaliczył również jego kuzyn Sebastian Przewodowski, który niedawno w Piłkarskiej Lidze Trójmiasta R-GOL debiutował i z miejsca stał się kluczowym asystentem, a kadrę zespołu tworzą też między innymi broniący barw tej ekipy od wielu sezonów Mateusz Wojciechowski czy posiadający mniejsze doświadczenie w boiskowej rywalizacji Oskar Połeć, Arkadiusz Zyra i Krzysztof Łangowski. Oczywiście w składzie są także inni gracze, których w akcji oglądaliśmy jednak nieco rzadziej, ale stwarza to dość duże pole manewru. Jurkom Chwaszczyno został Drużyną 10. Tygodnia, a dobra seria, jaką kilka kolejek temu zainicjował, pokazuje, że w tyle zostać nie zamierza i powalczy w swoim gronie o najwyższe lokaty.

 

Pełna nazwa zespołu: Jurkom Chwaszczyno

Sukcesy w PL3 R-GOL: Wicemistrzostwo Zimy 2013/2014; III miejsce w III lidze grupie „B” Wiosna 2017

Rok założenia: 2012


pozdrawiamy

zespół PL3 R-GOL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies